Haber

Başına gelmeyen kalmadı! Ronaldo şimdi de tutuklanma tehlikesiyle karşı karşıya

Juventus‘ta başkan ve yönetimin peş peşe istifa etmesinin ardında farklı olayların olduğu iddia ediliyor. İtalyan savcılar, Juventus‘u 202 milyon Euro ziyanı gizlemekle suçluyor. 2018 yılında Real Madrid’den ayrılarak 117 milyon Euro karşılığında Juventus‘a transfer olan Cristiano Ronaldo ise o periyot için söz vermeyi reddetti.

PEŞ PEŞE İSTİFA ETTİLER

Ronaldo ayrıldığından beri sportif açıdan da epey geriye düşen Torino takımı, artık de mali yolsuzluk yapmakla suçlanıyor. Lider Andrea Agnelli, lider yardımcısı Pavel Nedved ve idare heyetinin istifası üzerine İtalyanlar epey tepkililer. Nedeni aşikâr olmayan bu istifa kararları, İtalya basınında zelzele tesiri yaratmış durumda.

RONALDO DA YARGILANACAKLAR ARASINDA

Mali yolsuzluktan kaçmak için istifa ettiği yazılan Juventus idaresi için birçok tez ortaya atıldı. Yargının amacında ise lider Andre Agnelli ile asbaşkan Pavel Nedved başta olmak üzere toplam 16 yönetici yer alıyor. Bunların yanında Cristiano Ronaldo da bulunuyor.

İTALYA’YA GİDERSE TUTUKLANABİLİR

İtalyan savcılar, bu durumun detaylarını öğrenmek için Ronaldo’yu ülkeye çağırdı. Ancak yıldız futbolcu İtalya’ya gitmeyi reddetti. Ronaldo’nun İtalya’ya olası gidişi problem olabilir. Bir dönem Maradona’nın başına gelen tutuklama olayı, Ronaldo’nun da başına gelebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu