Ekonomi

Kılıçdaroğlu canlı yayında duyurdu! İşte adayın açıklanacağı tarih!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, adayın kim olacağına 13 Şubat’ta karar vereceklerini ancak kamuoyu açıklamasının farklı bir tarihte yapılabileceğini söyledi. Kılıçdaroğlu, “Gerekirse o gizlilik korunur, belli bir tarihte güzel bir törenle açıklanabilir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ı göstermesinin ardından gözler adaylarının belirlenmesi için 6 Tablo’ya çevrildi. Kılıçdaroğlu, cumhurbaşkanı adayını ne zaman belirleyip kamuoyuna açıklayacaklarını Halk TV’den canlı yayınla duyurdu.

“Adayımızı 13 Şubat’ta kamuoyuna açıklayacağız”

Kılıçdaroğlu, “Cumhurbaşkanı adayımızı 13 Şubat’ta kamuoyuna açıklayacağız. Biz böyle bir karar aldık. Saadet Partisi ev sahipliği yapıyor.”

“13’ünde karar vereceğiz ama daha sonra açıklayabiliriz”

Sözlerine devam eden Kılıçdaroğlu, “13 Şubat’ta mı olacak? Yoksa 13 Şubat’ta karar mı alacağız, bu kararın açıklanması için belli bir tarih olacak mı göreceğiz. Burada da büyük ihtimalle açıklanır.” 13’ünde karar verin. Diyelim ki 13’ünde cumhurbaşkanı adayımız var. 23’ünü ortak mutabakatla kamuoyuna açıklayacağız” dedi.

“Gerekirse gizlilik korunur”

Sunucunun bu bilginin 13 Şubat’ta karar verilirse 14’ünde öğrenilebileceğini belirtmesinin ardından Kılıçdaroğlu, “Bilmiyorum. İçten konuşuyorum, bilmiyorum. Gerekirse o da olur” dedi. gizlilik korunur, gerçekten güzel bir törenle belli bir tarih açıklanabilir.”

bozcaada-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu