Haber

Manisa en pahalı suda 11. sırada

MANİSA (İGFA) –Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MASKİ), son günlerde eksik verilerle su fiyatlarıyla ilgili yanıltıcı haberlere karşı kamuoyunu gerçekler hakkında bilgilendirmek için açıklama yaptı.

MASKİ’den yapılan açıklamada su fiyatlarında 11. sırada yer aldığının altı çizildi.

Söz konusu haberde MASKİ’nin 30 Büyükşehir arasında su fiyatı en yüksek ikinci kurum olarak gösterildiğini hatırlatan MASKİ, “Haberde eksik veriler kullanılarak sadece su ve atık su maliyetleri dikkate alındı. Ancak bakım maliyetleri ve su faturalarında bu iki maliyetle birlikte diğer fiyat kalemleri de yer almaktadır.Bu maliyetler dikkate alınarak yapılan 1 metreküp su maliyetine göre Manisa 30 büyükşehir arasında 11. sıradadır.1.’ye göre değerlendirme yapılmaktadır. Fiyat tarifesi en yüksek olan küme. Diğer kümeler de dikkate alındığında Manisa alt sıralarda yer alıyor” dedi.

Manisa’da ilçe merkezlerinde 3 farklı su birim fiyatı uygulandığını vurgulayan MASKİ açıklamasında, “Manisa’da ilçelerin sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyine göre MASKİ Büyükşehir Genel Kurulu tarafından 3 farklı su birim fiyatı belirlendi. Belediye Meclisi Buna göre 1. kümede Yunusemre, Şehzadeler Turgutlu, Akhisar, Salihli, Soma ve Alaşehir ilçelerinde 14,19 TL, 2. kümede Kula, Saruhanlı, Ahmetli ve Sarıgöl ilçelerinde 13,85 TL, 3. kümede 12,85 TL Kırkağaç, Gölmarmara, Selendi, Gördes, Demirci ve Köprübaşı ilçe merkezleri 0,88 TL Bu fiyatların yüzde 50’si atık su gideri” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu