Haber

Halkımızın İtirafı Ayşe Kökçü

1989-2002 yılları arasında gösterime giren Bizimkiler dizisinde Nazan karakterini canlandıran ünlü oyuncu Ayşe Kökçü, Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan programına konuk oldu.

67 yaşındaki sanatçı dikkat çekici itiraflarda bulundu. Her zaman uzun soluklu işlerde yer aldığını belirten usta oyuncu, 15 sezondur yayınlanan ‘Bizimkiler’ dizisi hakkında ilk kez konuştu.

Ayşe Kökçü, fenomen haline gelen Bizimkiler dizisi hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Patladı”

O zamanlar pek tanınmıyordum, tiyatroda çalışıyordum. 1984 yılında Umur Bugay onu ‘Bahar Noktası’ adlı oyunda gördü. ‘Bu oyunu oynamalısın’ dedi. Ben böyle başladım.

diziyi hiç düşünmedim dizi inanılmaz bir yere gitti. İlk zamanlarında hiç çalışmıyordu, çizgi filmleri bile vardı; Ağır ağır oturuyoruz, yemek sahneleri iki saat sürüyor.

Sonra bir anda dizide büyük bir patlama oldu. TRT’den özel televizyon kanallarına transfer oldu. Şov en son televizyona çıktığında ayağa kalktı. Reytinglerle başa çıkamadı. Son seferimiz 90 dakikaydı, daha fazlasını istediler. Umur ‘Yapamayız’ deyip yayından kalktı.

usta oyuncu, “Uzun süredir aynı rolü oynamaktan mutsuz musun?”sorusunu da yanıtladı:

“Hep uzun vadeli işler yaptım”

mutsuz değildim Sanki bir evden diğerine gidiyor gibiydik.
‘Lüks Yaşam’ da öyle. Zaman zaman sıkılıyorsunuz ama ben hep uzun soluklu işler yaptım. ‘Kanlı Nigar’ beş yıl, tek kişilik oyunum ‘Bir Kadın’ altı yıl sürdü. Bunları yaptık, ‘iyi ki yaptık’ diyorum, artık böyle güzel şeyler yok.

haber-ardanuc.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu